Import a distribúcia

Spoločnosť Tatra šport je výhradným dovozcom firiem: Planika Turnišče d.o.o. a Koch alpin, GmbH
História značky Planika začala v roku 1953 v meste Kranj neďaleko Ľubľany zlúčením továrne na výrobu obuvi a obchodu s obuvou. Od roku 1967 do roku 1995 Planika spolupracovala s firmou Adidas. Výroba a vývoj je v podniku v meste Turnišče. V roku 2005 došlo k zásadnej zmene v novodobej histórií podniku, k uzavretiu zmluvy o jeho predaji. Vlastníkmi se stávajú nemecká spoločnosť Lukas Meindl GmbH & Co.KG a slovinskí podnikatelia. Časť výroby je určená pre väčšinového spoluvlastníka, spoločnosť Meindl. Zároveň firma vyrába svoju značku PLANIKA treking a PLANIKA protect. Výmenou za stabilnú výrobu je zamedzenie predaja a marketingu značky Planika na trhoch bývalej západnej Európy, aby nekonkurovala výrobkom Meindla. Preto je značka Planika mediálne menej známa. Kvalitou, cenou a servisom je momentálne na našom trhu bezkonkurenčná. Výhradný dovozca obuvi Planika je Tatra šport Bratislava od roku 1996. Planiku kúpite v športových obchodoch po celom Slovensku.
Plagat
Firma Koch alpin GmbH bola založená v roku 1978. Patrí medzi popredných výrobcov vysokokvalitných lyžiarských stúpacích pásov a doplnkov pod obchodnou značkou CONTOUR®. Popri vlastných produktoch sortiment dopĺňa malá, vysoko špecializovaná ponuka vybraných značiek Snowline, Tubbs® a Atlas®. Firma vyrába pásy na mieru aj pre mnohých výrobcov skialpových lyži napr. Atomic®. Vo vývoji novej generácie pásov s hybridnou technológiou lepidla patrí medzi popredných výrobcov na svete. Od roku 2019 sú pasy a doplnky Contour® kompletne vyrábane v Rakúsku, 100% Made in Austria“. Značka Contour má niekoľko patentovaných prvenstiev konkrétne:
  • 2005 - vývoj ľahko fixovateľného uchytenia pásu vpredu so suchým zipsom, chránený patentom
  • 2013 - uvedenie na trh novej technológie Contur hybridného lepidla, chránenej patentovým zákonom
  • 2013 - vývoj Contour Tailclipu. Nové uchytenie pásu na konci lyže, chránené patentom
Firma Tatra šport je výhradným dovozcom Koch alpin GmbH od roku 1996.
Rakúsky výrobca lyžiarskych stúpacích pásov Contour. Sú veľmi rozšírené v Rakúsku aj Nemecku. Sú najviac používanými pásmi v rakúskom pohári v skialpinizme. Contour je partnerom "German skimountaineering team" a "Austrian national team".
Pre bližší záujem si môžete pozrieť prezentačné videá.
Koch alpin je distribútor juhokórejskej firmy Snowline pre Európu

Snowline Spikes - "Mačky do kabelky"
Veľmi ľahký a skladný výrobok zabezpečujúci bezpečný pohyb na ľade, firne a snehu. Dá sa použiť na všetky typy obuvi od turistických až po tenisky. Nasadenie trvá len niekoľko sekúnd. Vhodné ako doplnok k pracovnej obuvi pre ľudí vykonávajúcich prácu v zasneženom alebo zaľadnenom teréne ako drevorúbači, ochranári, vlekári, a pod.
Pozor: Nie je náhradou mačiek do horolezeckého terénu!
Americká firma TUBBS vznikla v roku 1906. Dnes predstavuje najkompletnejšiu radu vysokokvalitných modelov snežníc pre vysokohorské aktivity, expedície, ale aj pre jednoduché zimné túry. Početné ocenenia za najlepšie výsledky testov výrobkov Tubbs sú znakom vynikajúcej kvality na základe viac ako 100 rokov skúseností.